DENKO Isı Kontrol Tekniği ve Servis A.Ş.
TR - EN - DE

Çoklu Kazan Yönetim Sistemleri

Weishaupt’ın geliştirdiği Çoklu Kazan Yönetim Sistemi, tesisteki ısı ihtiyacına bağlı olarak kızgın su/sıcak su kazanların hidrolik kontrolü ile optimum yükte çalıştırılmasını hedef almaktadır.

Su debisinin hidrolik akışı, ısının her kullanım noktasında ölçülen değerlerine bağlı olarak hız kontrollü sirkülasyon pompaları ile yapılmaktadır. Weishaupt’ın inovatif yazılımı ile hidrolik akış, oransal brülörlerin hassas ayar olanakları ile bütünleşerek çoklu kazanların ideal yükte çalışmasına olanak vermektedir.

Akıllı kapasite-akış-debi kontrolü ile ısı tüketim noktasında, optimum debi sirkülasyonu, su sıcaklığında herhangi bir dalgalanma yaratmadan yapılabilmektedir. Sıcaklık kontrolüyle çalışan kazanlarda görülen pik çekişler veya kazanın aşırı ısınması engellenmektedir.

Sistem yazılımı modüler bir altyapı ile tesise özgü yapılmaktadır. Tesiste biyokütle veya atık ısı kazanı gibi öncü kazan varsa, tüm bu kriterler göz önüne alınarak mevcut otomasyon sistemine de entegre edilerek yapılabilmektedir.

Weishaupt’ın patentli bu sistemi, tesise kazandırdığı olağanüstü verim kazancı, gerçekleşen uygulamalarıyla kanıtlanmıştır.